آسمان هم ناوگان خود را به امن ترین هواپیمای دنیا مجهز کرد

شناسه خبر: 
170611635
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
هواپیمایی آسمان با شرکت بویینگ تفاهم نامه ای برای خرید 60 فروندهواپیما با پنج درصد پرداخت نقدی و ۹۵ درصد فاینانس امضا کرد.
آسمان هم ناوگان خود را به امن ترین هواپیمای دنیا مجهز کرد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این قرارداد با حضور وزیر رفاه، بین شرکت آسمان و بوئینگ به امضا رسید که قرار شد ابتدا ۳۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ و به تدریج ۳۰ فروند هواپیمای دیگر توسط شرکت هواپیمایی آسمان خریداری شود برای همین این قرارداد ۳۰+۳۰ معرفی کردند.

پس از انتشار این خبر بسیاری از سناتورهای آمریکایی ار این توافق انتقاد کرده اند اما با توجه به اعلان تعهد دولت آمریکا به مفاد توافق هسته ای، این قرارداد بالاخره مجوز افکت خود را دریافت خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در این مراسم گفت: امروز این قرارداد را با شرکت بوئینگ امضا می کنیم که ۳۰ فروند قرارداد قطعی است و ۳۰ فروند هم در صورت ادامه اضافه خواهد شد. ۵ در صد شرکت هواپیمایی آسمان پرداخت خواهد کرد و ۹۵ درصد فاینانس خواهد بود که رقم قابل توجهی است. خوشحالم که با این اقدام می توانیم به دارایی بازنشستگان اضافه کنیم و همچنین ناوگان هوایی را به نحوی شایسته ارتقا دهیم که بازارهای منطقه را در اختیار گیرند.

ربیعی تصریح کرد: خوشبختانه در شرکت هواپیمایی آسمان که وضعیت آن روز به روز به سمت تثبیت بیشتر می رود. در سال ۱۳۹۲ تعدادهواپیماهای پروازی ۸ فروند بود و امروز به ۲۱ فروند رسیده است. در آمارهایی هم که اخیرا منتشر کرده اند ما جزو بیشترین پروازها قرار می گیریم. استراتژی ما نظم در آینده برای آسمان با خدمات باکیفیت تر خواهد بود.

باید اذعان کردکه این قرارداد منافع زیادی نیز برای شرکت بوئینگ آمریکا خواهد داشت و بسیاری از کارشناسان سیاسی معتقدند از آنجایی که در آمریکا سیاست در خدمت اقتصاد است، بسیاری از مخالفان هرگونه مراوده با ایران در این زمینه سکوت خواهند کرد.

ربیعی در سخنانش افزوده است که سالانه حدود چهار میلیارد دلار شرکتهای خارجی در ایران بلیت می فروشند و قطعا باید تغییرات بنیادین در خطوط هواپیمایی بدهیم و از منطقه کسب درآمد کنیم. خطوط هواپیمایی ما هم از فروش چهار میلیارد دلار پیشگیری کند و هم بتوانیم از بازار منطقه استفاده کنیم و بخشی از درآمد کشور را از طریق انتخاب مسافر از بازار منطقه به انجام برسانیم.به گفته ربیعی، مطالعات نشان می دهد هر یک فروند که اضافه می شود تعدادی شغل را اضافه می کنند که در نظر داریم با افزایش هواپیماهای خود ایجاد شغل کنیم.

همچنین در این مراسم مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان، در پاسخ به این سوال که آیا مجوز اوفک اخذ شده یا خیر، اظهار کرد: مجوز هنوز اخذ نشده و تا یک ماه آینده امیدواریم این اتفاق صورت گیرد.

علایی زمان تحویل اولین هواپیما را ۲۰۲۰ عنوان کرد و گفت: از این نوع هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، ۳۷۰۰ فروند دیگر توسط ۸۷ شرکت هواپیمایی درخواست شده که ما هشتادوهفتمین شرکت هستیم. لذا روند تحویل مقداری طول می‌کشد اما از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ کل هواپیماهایی که امروز قراردادهای آن امضاء شد تحویل ما خواهد شد.

بنابراین گزارش قرارداد امضای خرید هواپیما توسط شرکت آسمان شامل سفارش قطعی ۳۰ فروند هواپیمای ۷۳۷ max با ارزش سه میلیارد دلار به قیمت اعلام شده و حق خرید ۳۰ فروند دیگر از همین نوع هواپیما است.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/635

افزودن دیدگاه جدید