نا امن کردن جابجایی وپولشویی برترین اهرمهای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر

شناسه محتوی: 
170604619
واحد گفتگو و مصاحبه تارنمای ایران چهار راه:
همایش نوآوری در حمل و نقل، که در شهر میشیگان برگزار گردید، توفیقی بود که بتوانیم گفتگوهای خوبی با استادان و کارشناسان حمل و نقل آمریکا داشته باشیم.
نا امن کردن جابجایی وپولشویی برترین اهرمهای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

دربین استادان مصاحبه با یکی از کارشناسان حمل و نقل مواد مخدر اف بی آی به نام میگل گارسیاز نکات درخور توجهی داشت و مشکلاتی که در ایران در مورد قا چاق مواد مخدر به اروپا گریبانگیر شرکت های حمل و نقل ایرانی شده است را با ایشان مطرح کردیم. در ادامه این گفتگوی ساده و کوتاه اما مفید را خدمت شما تقدیم می کنیم.

-        نخست سپاسگزارم از اینکه وقتتان را گذاشتید و برایم بسیارجالب بود که دعوت ما را برای مصاحبه پذیرفتید.

-        خواهش می کنم، برای من هم جالب بود که یک نفر از ایران خواستار مصاحبه با کارشناس مواد مخدر اف بی آی بود.

-        من در کنفرانس سخن شما و شگردهای قاچاقچیان مواد مخدر مکزیک و کارتل های مواد مخدر و ابتکاراتشان در حمل و نقل را شنیدم و خوب اصلیت شما هم فکر کنم مکزیکی باشد ولی اکنون در خدمت اف بی آی هستید، خواستم ببینم چطور با پدیده قاچاق مواد مخدردر مکزیک از آمریکا مبارزه می کنید.

-        پیش از هر چیزهمانطور که در کنفرانس هم گفتم، پدیده مواد مخدر در هر کشوری با کشور دیگر فرق دارد، اما امری که مشهود است قاچاقچیان روش های قاچاقچ یکدیگر را در دنیا به اشتراک می گذارند، کاری که بسیاری از نیروهای مبارزه با مواد مخدر نمی کنند. کشور شما بر طبق آماریکی از بزرگترین و پرتردد ترین کشورهای دنیا در زمینه مواد مخدر است و البته بیگمان تجربیاتی هم در این زمینه کسب کرده است بخصوص که قاچاقچیان در هر منطقه از ابزارهای لازم آن منطقه استفاده می کنند و نیروهای مبارز آن کشور بهتر می توانند ابزرا مورد استفاده را شناسایی کنند. در کشور شما از شتر و مسافر و کوله بار و کانال زدن و... استفاده می شود و در مکزیک هم از لاما (شترهای آمریکای لاتین) و توریست و کانال زدن بهره می گیرند. در کل روشها تقریبن همانند هم است اما با ابزارهای در دسترس هر منطقه و ما باید ابزارها را کنترل کنیم و با فناوری به مبارزه با آنها برویم.

-        اف بی آی در این زمینه موفق بوده است؟

-        در کدام زمینه؟

-        مبارزه با قاچاق مواد مخدر؟

-        روش قاچاق مواد مخدر یک امر است و پول قاچاق امر دیگری که می توانم بگویم در هر دوی اینها هنوز با اهداف تعریف شده اف بی آی فاصله داریم چون دولتمردان نمی گذارند.

-        یعنی دولتمردان آمریکا نمی گذارند؟

-        نه، دولتمردان فاسد که شاید در آمریکا هم باشند شاید در مکزیک هم باشند که با کارتل ها شریک هستند.

-        آهان، پس اف بی آی بیشتر پیگیر پول بعد از قاچاق است تا از بین بردن قاچاق مواد مخدر؟

-        اشتباه نکنید، شما فکر می کنید قاچاقچی مواد مخدر برای چی قاچاق می کند؟ تفریح یا کسب درآمد بالا و ساده؟

-        خوب کسب درآمد بالا و ساده محرک اصلی است.

-        خوب ما این بخش را برای قاچاقچی نا امن می کنیم. یعنی قاچاقچی اگر بداند پس از قاچاق تازه بازی اصلی شروع می شود و قانون های حمایتی دردولت هست که حتا به دلیل اختلال در نظام اقتصادی به اف بی آی اجازه حذف گروهی، کارتل را می دهد، حتا اگرفقط از کارتل و نیروهایش گزارش کار با پول کلان یافت شود و اثری از مواد مخدرهم نباشد، دو چالش برای قاچاقی بوجود آورده اید که بداند فقط رد کردن و فروش مواد نیست، حالا پول را باید چگونه پاک کند و مصرف کند. هرچه چالش بیشتر تعداد قاچاقچی کمتر می شود چون پارامتر پول ناگهانی و هنگفت حذف می شود و فرد قاچاقچی باید شریک بیشتری برای پولشویی در اختیار بگیرد و این هم جنگ بیشتر بین کارتل ها راه می اندازد و احتمال لو رفتن را به دلیل تعداد نیروی بیشتر افزایش می دهد.

-        بحث جالبی بود، به این امر اصلن توجه نکرده بودم.

-        بله در کشور شما با مطالعه من، قاچاقچی اعدام می شود. این یعنی حماقت محض و عاطفی و احساسی به موضوع نگاه کردن یا اصلن بی مطالعه کاری صورت دادن وبه نظرم سعی در پاک کردن صورت مسئله است.

-        چطور؟

-        اگر من الان کشور شما بودم احتمال زیاد 21 سال پیش اعدام شده بودم.

-        چرا این حرف را می زنید؟

-        چون من خودم قاچاقچی بودم و بعد از 4 سال زندانی در آمریکا و مشاوران اجتماعی پی به مشکلی که پدیده شوم مواد مخدر در یک جامعه ایجاد می کند بردم و الان پلیس دایره بمارزه با مواد مخدراف بی آی هستم. در دانشکده پلیس آمریکا تحصیل کردم و بعدش حمل و نقل خواندم والان کارشناس قاچاق در شاخه مواد مخدردر حمل و نقل هستم و به دنبال دستگیری برخی از همکاران زندگی پیشینم هم هستم.

-        خیلی برایم جالب شد، پس شما از دید یک قاچاقچی الان پلیس و مبارزه هایش را بررسی می کنید.

-        بله، هرچند الان روش کار قاچاقیان هم به روزتر شده است و مانند شرکت ها که در هم ادغام می شوند تعداد کارتل های ادغام شده نیز داره بیشتر می شود و خرده پاها حذف می شوند.

-        الان در کشور ما مشکل بزرگ این است که صاحبان کالا در داخل بارهای ارسالی به اروپا موادمخدر قرار می دهند یا بهتر بگویم قاچاقچیان مواد مخدر در ایران در لباس ارسال کننده کالا می آیند و بار به شرکت های حمل می دهند و اگر شرکت های باربری با کارنه تیر بار را تا مقصد بردند که اینها سود بالایی کرده اند، اما اگر گیر بیافتند ، خوب راننده وشرکت مقصر می شود نه فروشنده کالا. با این مشکل باید چه کرد؟

-        قاچاقچیان ایران کار حرفه ای می کنند. البته کمی روش قدیمی است ولی خوب معلومه اطلاعات به آنجا هم رسیده، همان موضوعی که پیشتر به شما گفتم یعنی تبادل اطلاعات بین قاچاقچیان دنیا. اگر دولت شما عزم راسخ در حل مشکل دارد باید چند کار همزمان صورت دهد. نخست سازمان مبارزه با مواد مخدر کشور شما باید با مرکز مبارزه با مواد مخدر اروپا به واسطه وزارت امور خارجه ایران وارد مذاکره شود. باید آنها را بترسانید با آمارهایتان و به آنها تفهیم کنید که اگر مبارزه با قاچاقچیان را از ایران شروع کنند برایشان ارزانتر تمام می شود تا در اروپا. سپس قراردادی با آنها ببندید که به تمام گمرکات اعلان شود که کامیون های ایرانی دارای دو نوع پلمپ می باشند. پلمپ ستاد مبارزه با مواد مخدرایران و اروپا و گمرکات ایران، اینگونه کشوری مثل ترکیه هم نمی تواند به اتحادیه اروپا و پلمپش گیر بی معنا بدهد. پلمپ ها را هم اروپایی ها باید تهیه نمایند از بهترین مواد که می تواند قفل های سه رمزی باشد که بحث فنی دارد و فقط باید بگویم امکان پذیر است و به تازگی با ماهواره این قفل ها ردیابی هم می شوند. سپس برای حمل کالاها به اروپا استاندارد کانکس یا کانتینر تعریف کنید و حمل با چادر را ممنوع کنید زیر حمل با کانتینر چادری یعنی راغ سبز نشان دادن به قاچاقچی بین راهی . بعد از همه این موارد مانند کاری که ما در مکزیک کردیم، مبادی ورود کالا به آمریکا را دارای هفت ترمینال خشک نمودیم که در این ترمینال انبارها و سیستم های کنترل کالا هست و همکاری تنگاتنگ بین گمرک و مرکز مبارزه با مواد مخدر در آن صورت می گیرد و اف بی آی آخرین فناوری های روز بازرسی را در اختیار آنها قرار می دهد. از دستگاههای ایکس ری تا سگ های موادیاب و ... در اختیار آنهاست تا هم خرده بارها را کنترل کنند و هم بارهای کامل را و سپس کامیون دو پلمپ می شود.

-        اسم مرکز مبارزه با مواد مخدر اتحادیه اروپا را می دانید؟

-        اشتباه نکنم مخفف آن هست EMCDDA که اگر بگردید نام کاملش را خواهید یافت.

-        ممنونم، باز گردم به گفتگو حال با این اوصاف، قاچاقچی اصلی را در این مبادی چگونه پیدا می کنید.

-        تمام شرکتهای حمل کننده کالا به آمریکا باید کامیونهایشان که بارهای کامل یا خرده بارها را از انبار صاحب کالا برمی دارند، دارای دوربین باشند و به محض باز شدن درب کانتینر یا کانکس یا اطاقک بار، دوربین درون کامیون بطور خودکار روشن می شود و دورین های بیرون کامیون نیز کماکان در هنگام ماموریت راننده روشن می باشند. 6 دوربین از نحوه بارگیری و بدنه ماشین حتا اگر بارگیری درعرض 4 دقیقه هم صورت گیرد فیلمبردای می کنند و راننده هم حق ندارد در هنگام بارگیری کامیون را رها کنند وباید حضور داشته باشند که در دوربین ها دیده می شوند و درپایان راننده باید قسمت بار کامیون را ببندند و قفل کنند. اینکار یاری می رساند که قاچاقچی اگر بخواهد مواد را در بدنه کامیون نیز جاسازی نماید، و حمل را بر عهده راننده و شرکت حمل بندازد دوربین ها آن را ثبت می کنند.

-        بعد شما همه فیلمها را بازبینی می نمایید.

-        خیرکمی مثبت بنگرید. اگر کامیون به مبادی وارد شد و با تجهیزات مواد یاب، مواد مخدر پیدا شد، فیلمها کنترل می شوند از زمان بارگیری که در شرکتها ثبت شده اند و حتا اگر خرده بار بوده است کدام کامیونت ها بار را از انبار صاحب کالا بارگیری و به انبار شرکت منتقل کرده اند و دوربین های مداربسته شرکت هم کنترل می شود و تا مجرم را پیدا می کنیم. اینگونه دستکم مدرکی داریم که به آن استناد بشود کرد. اگرمواد مخدر در بار کامیون یافت شد، دو حالت دارد یا صاحب بار آن را قرار داده است یا راننده در مسیر آن را قرارداده است، اگر در بدنه کامیون یافت شود، بیگمان راننده است زیرا دوربین ها همه موارد را در هنگام بارگیری و در هنگام انجام وظیفه ثبت کرده اند.

-        درست است، اما در صورتی که در قسمت بار محموله مواد یافت شود؟

-        در وهله نخست شما مواد را یافته اید و بار شما از کشور بیرون نرفته است که در کشور دیگری کشف صورت گیرد و سبب دردسر برای سایر شرکت های درستکار و صنعت حمل و نقل شما شود. دوم اینکه سابقه راننده و شرکت ارسال کننده موجود است و با بررسی آنها و حتا برخی مواقع زیر نظر گرفتن شرکت و کارکنانش می توان قاچاقچی اصلی را یافت که این دیگر به ابتکار پلیس شما بستگی دارد. راننده هیچ اختیاری در روشن و خاموش کردن دوربین ها ندارد و اینکار مسئول بارگیری و ارسال کالای شرکت در هنگام اعزام کامیون با کلیده مخصوص عبه دوربین ها را باز کرده و آنها را روشن می نماید.

-        اگر دوربینی خراب باشد؟

-        شرکت حمل باید بار را بازکرده و کنترل نماید و در این زمان شرکت های خصوصی زیر نظر سازمان مواد مخدر هستند که با دریافت هزینه ای شرکت ها را یاری می دهند در بازرسی دوباره و اگر مواد یافت شود شرکت حمل به دلیل حسن نیت در اعلام بازرسی از جرم مبرا است و بعد بحث پیگیری و بررسی راننده صاحب کالا یا قاچاقچی بین راهی صورت می گیرد

-        خوب به نظر شما این مراکز هزینه بسیاری ندارند.

-        باید ببینید کدامش به صرفه است و آبروریزی و از دست دادن مجوز حمل کالا به اروپا یا هزینه کردن در مبارزه با مواد مخدر و البته این وسط باید از حق نباید گذشت که اروپایی ها باید هزینه هایی را با شما شریک شوند و بپردازند.اگر بتوانید اروپایی ها را درگیر این امر کنید که بیشتر هزینه را پوشش دهند، اینکار به راحتی امکان پذیر است و این دیگر توان چانه زنی شما و کشور شما بستگی دارد و الان که توافق هسته ای هم دارید همه اروپایی ها استقبال هم خواهند کرد.

-        می دانم وقتتان کم است، از راهنمایی صمیمانه شما سپاسگزارم.

-        امیدوارم همکاران راستین من در مبارزه با مواد مخدر موفق باشند و این پدیده شوم بشری به زودی از بین برود. روزتان خوش.

 

تهیه کننده: 
کاوش ساعی
سرچشمه محتوی: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/619

افزودن دیدگاه جدید