سازنده فیلمی که امروز یک حمل و نقل بین المللی موفق است

شناسه محتوی: 
171011865
واحد گفتگو و مصاحبه تارنمای ایران چهار راه:
نام این شرکت، یک برند معروف ساخت و تکثیر فیلم است و خیلی دشوار است باور کنیم که این شرکت سازنده فیلم پیشه خود را به حرفه ای دیگر و دور از فضای فیلم سازی تغییر داده است.
سازنده فیلمی که امروز یک حمل و نقل بین المللی موفق است - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

تکنیوکالر(Technicolor SA) یک سازوکار قدرتمند نخست در زمینه ارسال فیلم و سرگرمی و سپس سایر صنایع ایجاد کرد. این شرکت در حومه پاریس است اما حضوری بسیار پر رنگ در آمریکا دارد و خدماتی مانند توزیع، تدارکات و پشتیبانی را در اختیار مشتریانش در آمریکا قرار می دهد تا اینکه از چند سال پیش تصمیم گرفت تا توانایی هایی را در اختیار بگیرد تا از ویدیو و سرگرمی تا حدودی جدا شود.

الیین سینگلتون، معاون تکنیوکالردر زنجیره تامین، در مصاحبه ای با مارک بول سولومن روند تغییر فرآیند کاری و دور شدن از سرگرمی و فیلم سازی تا تبدیل شدن به یک شرکت 3PL  را تشریح کرده است که صحبت های آن شاید ایده ها و دشواریهایی این پیشه را برای کسانی که می خواهند وارد حرفه 3PL شوند روشنتر نماید.

پرسش: می توانید سابقه شرکت در زمینه 3PL را توضیح دهید؟

پاسخ: انگیزه این کار حدودن از ده سال پیش جرقه خورد بگونه ای که ما در وهله نخست فقط شروع به بررسی فرصت هایی نمودیم که در برابر رقبایمان بتوانیم خدمات بیشتری به مشتریان در زمینه تدارکات ارائه دهیم. شرکت ما قصد داشت به مشتریان اصلی که هسته های اصلی فروش ما در آمریکا بودند خدمات کامل زنجیره ای تأمین از قبیل بسته بندی، قیمت کامیون و حمل و نقل بسته های کوچک و خرده بارها، به مراکز توزیع خرده فروشی و البته خود فروشگاههای خرده فروش ارائه دهد. بدین سان شرکت توانست توانمندی خود در صنایع بالا دستی از قبیل تولید و توزیع بکار ببندند تا بتواند در کمترین زمان و با کمترین هزینه محصولات خود را به دست مشتریان برساند و ما با اینکار هزینه بسیاری از استودیو ها و فروشگاهها را کاهش دادیم و آنها سود بیشتری می کردند و این سبب رشد تجارت ما نیز شده بود.

پرسش: آیا پیشینه شرکت، هیچ نشانه ای از تجربه کاری بعنوان یک توزیع کننده در کارنامه داشته است؟

پاسخ: خوب ما یک زمینه تآمین کنندگان مایحتاج استودیوها و به روز شدنشان و در واقع نوعی زنجیره تأمین اما در یک شاخه داشته ایم. هرچند خودمان به این سمت نمی خواستیم برویم، ناخودآگاه به این سمت شرکت حرکت کرده است. ما آمارهای پیشین را بررسی کردیم و مشاهده کردیم که در برخی مواقع مشتریانی داشته ایم که یک عنوان جدید فیلم را می خواسته اند همزمان در بین 9000 فروشگاه در آمریکا توزیع نمایند تا محصولشان با تبلیغی که در رسانه ها انجام داده اند همزمان در فروشگاهها موجود باشد و ما اینکار را برایشان انجام داده ایم. هرچند تجربه های نگاشته شده نشان می داد در یک چنین سطحی انواع مشکلات پدید آمده بود اما مهم آن بود که این مشکلات فهرست شده بودند.

دشوارترین نقطه شناسایی امکانات مشتری ها برای دریافت کالا بود. برخی می توانستند یک پالت از محصولات را دریافت کنند، برخی نمی توانستند و می بایست کارتن های مجزا و کوچک برایشان ارسال می شد و حتا در برخی موارد ابعاد درهایی که کالا باید از آن عبور کند تا وارد محوطه انبار یا فروشگاه مذکور شود نیز قید شده بود تا مبادا با ابعادی بزرگتر کالا بسته بندی گشته و برای مشتریان ارسال شود و سبب دردسر برای مشتری گردد. ما در واقع وسط قرار داشتیم هم خرده فروش و هم استودیو، هر دو مشتریان ما بودند و این درخواست ها را متنوع تر و کار ما را پیچیده تر می کرد. پس از مدتی ما با تجربه و استخدام برخی نیروهای ماهر در ارسال کالا و ثبت و نگهداری وضعیت مشتریان دریافتیم که در واقع ما در حال انجام کاری هستیم که با افزوده شدن بخشهایی به فهرست کارهای ما، در صنعت حمل و نقل بین المللی به آن 3PL می گویند. در واقع برنامه مدونی در روز نخست برای رسیدن به این نقطه نبود اما تلاش برای بهبود سرویس ما را به این نقطه رساند.

پرسش: بیشتر شرکت هایی که در زمینه های دیگر کار می کنند وارد حوزه هایی مثل 3PL نمی شوند آیا انتقال داده های سرگرمی بر روی ماهواره ها یا کابل های تلویزیون خانگی سبب شد که شرکت شما به این سوی حرکت کند؟

پاسخ: بیگمان بر اثر تغییر فناوری،ما برای بقا بر روی توزیع و خدمات 3PL بخاطراین فناوری روز سرعت بخشیدیم و منظم تر کار کردیم و ما به اینکار علمی تر و ریزتر نگاه کردیم و سعی کردیم در روند کاری که می کنیم و ارتباطاتی که یافته ایم، سایر محصولات را نیز به فهرست بیافزاییم. ما اکنون مواد صنعتی و بسیاری از مواد اولیه را نیز حمل و توزیع می کنیم و از محل تولید به محل بهره وری یا کارخانه ساخت محصولات دیگر نیز حمل می کنیم. در 5 سال گذشته ما نزدیک به 30 درصد از فعالیتمان موارد غیر استودیویی بوده است و اکنون وسایل الکترونیکی و وسایل الکترونیکی مرتبط با سرگرمی های خانگی نیز به آنها افزوده شده است. در واقع ما تجهیزات سرگرمی های خانگی را به فهرست کارها افزوده ایم و دیگر فقط توزیع کننده محصولات رسانه ای به تنهایی نیستیم.

ما اکنون وارد حمل فناوریهایی مثل تهویه مطبوع، لوازم صوتی و تصویری خودروها و خیلی از موارد دیگر شده ایم و جالب است که چون مردم نام ما را بعنوان توزیع کننده فیلم و سرگرمی می شناسند و بیشتر آنها از ما خاطره هایی دارند و به ما اطمینان کرده و محموله هایشان را به ما می سپارند.

  پرسش: دانش عمیق شرکت شما در مورد فیلم و سرگرمی است، چطور به خودتان جسارت دادید وارد شاخه های دیگری شوید و اصلن این مشتریان را چگونه مجاب می کردید به شما و این سرویس تان اعتماد کنند.

پاسخ: بی شک کار سختی بود اما ما نخست با صنایع وابسته به کار اصلی که می کردیم اینکار را کردیم. چاپخانه های تولید کننده بروشورهای فیلم ها و... کارهای دیگری هم می کردند و ما به آرامی این موارد را یک کامیون یک کامیون شروع کردیم و با بکارگیری تجربه و نظم بخشیدن به کار آن را رشد دادیم. کار دیگری که کردیم در بسیاری از فیلم ها و سرگرمی ها بر روی بروشورها و حتا تبلیغات درون آنها ذکر کردیم که توزیع کننده شرکت تکنیوکالر است و بعد تبلیغاتی که ما موارد دیگری را نیز حمل می کنیم را به مرور به آن افزودیم و به آرامی توجه مردم و تجار را به این بخش از کارمان نیز جلب کردیم.

پرسش: با توجه به تغییر فناوری پیش بینی می کنید که به زودی کاملن از یک شرکت توزیع و تولید فیلم و سرگرمی به سمت 3PL پیش بروید؟

پاسخ: ما پیش بینی می کردیم که صنعت فیلم خانگی تغییر ماهیت بدهد، اما ما هنوزر سالانه نزدیک به یک میلیارد دیسک نوری تولید می کنیم و بسیاری از کلکسیونرها و مردم مایل به دیدن فیلم هایی بصورت دیسک هستند. اما ما تصمیم داریم هر دو صنعت را بطور موازی با هم رشد دهیم و همانطور که صنعت فلیم ما و توزیعش صنعت 3PL ما را حمایت کرد اکنون نوبت 3PL است که صنعت فیلم ما را حمایت هایی از جنس دیگری نماید. در واقع ما از حرفه اصلی خودمان دور نمی شویم.

پرسش: آیا فکر می کنید سایر ارسال کنندگان و تولید کنندگان می توانند چنین مسیری را همچو شما پیش روند؟

پاسخ: از جنبه هایی اگر بخواهند و دامنه مشتریانشان از دو سوی کاریشان وسیع باشد، بله می توانند. می بایست دقت کنند که صنایع مرتبط یا هم خانواده آنها نیز زیاد باشند. برخی از عوامل جهانی هستند و شما نمی توانید با آنها مقابله کنید، مثل اینکه در صنف ما حرکت مردم به سوی سرگرمی های ماهواره ای و کابلیف ما نمی توانستیم مردم را منصرف کنیم. در کل در هر پیشه ای عوامل منفی و مثبت دارد و ما باید مثبت ها را بیشتر کنیم. برخی مواقع هرگز نمی توان منفی ها را از بین برد، اما می توان مثبت ها را بیشتر کرد که توانمندیشان بیشتر از منفی ها گردد و صنعت شما و تجارت شما را رشد دهد.

برگردان: 
کاوش ساعی
ویراستار: 
سام پرتوی
سرچشمه محتوی: 
ویکتور دی سی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/865

افزودن دیدگاه جدید