کوچه آدامس بادکنکی

شناسه محتوی: 
16012744
واحد اخبار جالب و خواندنی تارنمای ایران چهار راه:
معلوم نیست در چه ساعتی از شبانه روز بوده و چه کسی یواشکی برای خلاصی از دست آدامس بادکنکی چسبناکش که احتمالاً شیرینیش هم دیگه رفته بوده دیوار یکی از خانه های دهکده سن لوییس آبیسو در نزدیکی کالیفرنیا را انتخاب کرده است و بنده خدا خبر نداشته در کشوری همانند آمریکا که آثار تاریخی و باستانی وجود ندارد، دارد چه اثر هنری و توریستی از خود بر جای می گذارد.
کوچه آدامس بادکنکی

آری، پس از آن فرد مجهول، افراد دیگر نیز راه او را ادامه دادند و کوچه ای را ساختند،که امروز در مرکز سن لوییس قرار دارد، سن لوییس دهکده ای ساحلی در جاده ای بین لوس آنجلس و سانفرانسیسکو است.
امروز در هر دو سوی کوچه از آدامس های بادکنکی جویده شده پوشیده شده است و هر کسی می آید بدش نمی آید اثری هنری از خود بر جای بگذارد. شاید برای خیلی ها جالب نباشد ولی چیزی شبیه به این را در هیچ کجای دیگر در دنیا نمی توانید پیدا کنید، در هیچ جا اثری با این ابهت و شکوه و تلاش میلیون ها فک و دهن را نمی توانید ببینید.

کوچه آدامس بادکنکیبه شما توصیه می کنم اگر پاسارگاد، تخت جمشید، تخت سلیمان، نقاین کوچه سال هاست که همین شکل است، از سال 1978 تا کنون تغییر آنچنانی نداشته است به جز اینکه آدامس های بیشتری روی دیوار چسبانده شده است. البته باید در نظر گرفت که به احتمال زیاد آدامس های بسیاری نیز پس از مدتی از روی دیوارها پایین افتاده اند (روحشان شاد).
البته بد نیست بدانید واکنش مردمی که برای نخستین بار وارد این کوچه می شوند بسیار جالب است. آنها دو دسته هستند.

 

تهیه کننده: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/44

افزودن دیدگاه جدید