چگونه شرکت شما برای مشتری های حضوری جذاب باشد- بخش چهارم هدیه های ابتکاری

شناسه محتوی: 
170314435
واحد اخبار جالب و خواندنی تارنمای ایران چهار راه:
در این نوشتار به برخی هدیه های کوچک و کارهای ابتکاری اما تأثیر گذار برای مشتری شما اشاره می کنم. برخی مواقع این هدایا بیشتر از خدمات یا کالای ارائه شده به مشتری بر روی او تأثیر می گذارد.
چگونه شرکت شما برای مشتری های حضوری جذاب باشد-پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

1- کتاب کوچک: شما می توانید با یک کتاب بسیار کوچک و ارزان اما مفید همچو آداب معاشرت عمومی، مدیریت زمان بندی روزانه و... مشتری خودتان را بدرقه نمایید ولی آن هدیه در خاطره مشتری شما نقش می بندد.
2- فال: اگر به مشتری خودتان سرویس نسکافه در فنجان مخصوص دفترتان می دهید، در ته فنجان ها پیش از استفاده (با برچسب های ضد آب هم امکانپذیر است) بدهید عددی را نوشته باشند و هنگامیکه مشتری نوشیدنی خودش را می نوشد، در انتهای نوشیدنی شماره را می بیند و سپس از قفسه ای که بر روی دیوار تعبیه کرده اید و شماره ها بر روی آن نوشته شده است، عدد خود را پیدا می کند و کاغذ رنگی را که شما در آن قفس بصورت کوچک لوله شده با یک روبان زیبا دورش آماده کرده اید، بر می دارد و در فرصت مغتنم می خواند. آن نوشتار می تواند جمله ای امید بخش، پند زندگی آموز یا بیت شعری با معنایش باشد.

3- میز عطر: شما می توانید میزی از عطرهای زنانه و مردانه در کنار سرویس بهداشتی در بیرون قرار دهید تا در زمان انتظار مشتری، عطرهای اصلی را بو کند و هر کدام را پسندید یک اشانتیون کوچک عطر را هم که در زیر آن قرار داده اید بردارد و با خود ببرد. این کار را می توانید با شرکت فروشنده عطر هماهنگ کنید زیرا برای او نیز تبلیغ و بازاریابی می شود، اما مشتری هدیه را از سوی شما ارزیابی می کند.

4- آب خنک یا نوشیدنی گرم: در صورتیکه کار شما پزشکی و یا دندانپزشکی نباشد، هنگام خروج مشتری از دفتر، منشی شما می تواند در فصل گرما یک بطری آب معدنی خنک به مشتری داده تا به همراه خود ببرد یا در یک لیوان یکبار مصرف یک نوشیدنی گرم. اینگونه مشتری با خاطره ای خوش از دفتر شما می رود.یادآور شوم دور آب معدنی با یک دستمال سفید که اگر پارچه ای و نازک باشد گرفته شود و به فرد داده شود تا دستانش بر اثر عرق کردن بطری خیس نشود و لیوان نسکافه نیز با یک مقوای کلفت تر در دور لیوان کاغذی، ارائه شود که دستان مشتری نسوزد.

5- کارت تخفیف: شما می توانید کارت تخفیفی از رستوران یا کافی شاپی که در داخل بولتن دفتر خود تبلیغش را کرده اید را با هماهنگی آن رستوران یا کافی شاپ آماده کرده و هنگام خروج مشتری آن را به تعداد خود فرد با سه همراه (کلن چهار نفر) که مدت تخفیف دست کم سه ماه باشد، به او بدهید. در ضمن یادآور شویم که تبلیغ خودتان را هم بر روی کارت تخفیف فراموش نشود که اگر فرد خودش استفاده نمی کند و آن را به کسی بدهد، تبلیغ شما نیز صورت پذیرد. آن رستوران یا کافی شاپ هم بصورت تهاتری می تواند همین کار را برای شما با مشتریانش انجام دهد و شما برای او و او برای شما مشتری می فرستد.

تهیه کننده: 
مایکل اوچال
برگردان: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/435

افزودن دیدگاه جدید