شکست در جنگ ویتنام تدوین سیستم های لجستیک در سطح بین المللی

شناسه محتوی: 
170330465
واحد اخبار جالب و خواندنی تارنمای ایران چهار راه:
بطور معمول همگان فکر می کنند قویترین نیروی سه گانه ارتش آمریکا، نیروی هوایی این کشور است و البته این کشور هم زیاد تمایلی به زدودن این طرز تفکر از ذهن مردم کشورش و مردم دنیا ندارد، زیرا از نظر تاکتیکی، این نوعی روش استتار توانایی نظامی است.
شکست در جنگ ویتنام تدوین سیستم های لجستیک در سطح بین المللی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اما در واقع پس از جنگ ویتنام، آمریکایی ها شکست خود در ویتنام را بررسی کردند و برایشان مشخص گردید آنها از نظر تسلیحاتی و قدرت نظامی برتری چشمگیری با ویت کنگ ها داشته اند و پس از بررسی مشخص گردید آنها بیشترین ضربه را از در این جنگ از فاصله خورده اند.آمریکایی ها به فاصله دور کشورشان تا ویتنام، جنگ را باخته بودند.

ویتنام از سرزمین اصلی آمریکا بسیار دور است و آنها نمی توانستند سرویس و امکانات نظامی، پزشکی و خوراکی را به موقع به سربازان خود برسانند. مشخص گردید که سرزمین های هم پیمان با آمریکا نیز محلی امن، با آمادگی و مدیریت مناسب برای این پشتیبانی یا بعبارتی سپه کشی نیستند، زین روی، دولت آمریکا با همفکری کمپانی های بزرگ تسلیحات و مراکز مدیریت آسیب شناسی، تغییر جهت و سرمایه داده و تمرکزش را بر روی مدرنیزه و سرمایه گذاری بر روی نیروی دریایی این کشور قرار داد.

اکنون نیروی دریایی آمریکا قویترین نیرو از قوای سه گانه است و اوست که حتی مایل ها دور از سرزمین اصلی، محل امن دفاعی آمریکایی هاست و جزئی از خاک آن کشور بصورت متحرک هست. فرودگاه، بیمارستان، انبار غذا، محل استراحت سربازان، شنود و جنگ های مخابراتی بر روی کشتی است. از این روی تدوین سیستم های لجستیک بعنوان رشته ای مدیریتی وارد آمریکا گردید و بعنوان مدیریت پشتیبانی که در مرحله نخست برای ارتش بکار گرفته شد و سپس وارد اقتصاد آمریکا گردید، کل چهره این کشور را با مدیریت زنجیره تأمین متحول کرد، بگونه ای که چند صد کمپانی آمریکایی را با سروریس مناسب جهانی نمود.

مک دونالد، کوکاکولا، پپسی، برگر کینگز، والمارت، کروگر، فیلیپس موریس، اکسون موبیل، شورولت، بوئینگ و جنرال الکتریک و... همگی بر پایه مدیریت زنجیره تأمین در سطح جهان است که حرکت آن مرهون تجربه جنگ ویتنام و سرمایه گذاری برای تقویت نیروی دریایی بعنوان تنها نیرویی با داشتن تجهیزات عظیم الجثه است.

تهیه کننده: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/465

افزودن دیدگاه جدید