رونمایی از رقیب اروپایی تسلا

شناسه محتوی: 
170518571
واحد اخبار جالب و خواندنی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت خودروسازی سوئیسی الکسترا (Elextra) از جدیدترین خودروی برقی خود رونمایی کرد.
رونمایی از رقیب اروپایی تسلا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بدنه این خودروی برقی از فیبر کربن ساخته شده و طراحی ظاهر آن مشابه خودروهای ایتالیایی نظیر فراری و لامبورگینی است.سرعت این خودروی تمام الکتریکی در 2.3 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و با یک بار شارژ می‌تواند مسافت 600 کیلومتر را با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت بپیماید.

پیش از این یک نمونه پیش‌تولید شده از این خودرو در ماه فوریه سال جاری میلادی رونمایی شد که تا حدودی مشابه این خودرو بود؛ اما طراحی این نمونه زیباتر از موارد قبلی است.

این خودرو با استفاده از یک موتور الکتریکی دوقلو کار می‌کند که توان آن 680 اسب بخار است و حداکثر سرعت آن 250 کیلومتر بر ساعت است. با اینکه قدرت و توان این خودرو توانسته که خودروی برقی شرکت تسلا مدل S P100D را شکست دهد اما هنوز قیمت تمام شده آن مشخص نیست و مشخص نیست که این خودرو چه سهمی از بازاری را بتواند کسب کند علاوه بر این مشخص نیست باتری این خودرو در چه بازه زمانی شارژ کامل می شود و این نکات فنی آن نیز با تسلا برابر است یا خیر.

این شرکت علیرغم اینکه هنوز قیمت خودروی تمام الکتریکی خود را اعلام نکرده  اما اعلام کرده است که تنها 100 نمونه از این خودرو را به بازار عرضه خواهد کرد.

برگردان: 
اشمیت شوایتزینگر
ویراستار: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
نیو اطلس
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/571

افزودن دیدگاه جدید