تلگرام در رده پست ترین رسانه در انتقال آگاهی

شناسه محتوی: 
170707677
واحد اخبار جالب و خواندنی تارنمای ایران چهار راه:
گفتگویی با دکتر پیرسون، دکترای آموزش و تحصیلی در مورد روش های کسب آگاهی و به روز شدن داشتم که مناسب دیدم در اینجا بازتابش دهم.
تلگرام در رده پست ترین رسانه در انتقال آگاهی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

دکتر آگاهید در کشورآمریکا و البته کشور ما، بسیاری از مردم اخبار خود را از طریق اینترنت کسب می کنند، آیا با این روش کسب آگاهی موافق هستند؟

در واقع بله و خیر. بله از آن سوی که اینترنت فناوری است که شما می توانید در هر محلی از آن استفاده کنید و این امکان می دهد که شما کتاب های الکترونیکی، نشریات  و اخبار روز را در وب سایت ها (تارنماها) مطالعه نمایید و آگاهی سطح دو را به دست آورید. ما درسطح انتقال آگاهی، 5 سطح تعریفی برپایه اثر گذاری داریم که سطح صفرپایین ترین و سطح 4 بهترین سطح آگاهی هست. سطح آگاهی 4 فقط با کتاب و به تازگی آمار نشان می دهد فیلم های آموزشی و مستند به همراه آزمودن و تجربه کردن کسب می شود. سطح سه در این دسته بندی با خواندن کتاب های الکترونیکی ، نشریات تخصصی و سمینارها و کنفرانس ها کسب می گردد که به آنها کارگاههای تخصصی را نیز می توان افزود.

سطح سه، دریافت اخبار در داخل وب سایت ها است که هرچقدراین تارنماها اطلاعات درست تر با منابع به روزتر در اختیارشان باشد، بیگمان در انتقال دانش بهتر می توانند عمل کنند و بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران آموزش، تارنماها را با احتیاط در سطح 4 نیز دسته بندی می کنند.

سطح دو شبکه های اجتماعی است که خوب فیس بوک و توئیتر در صدر آنها قرار داشته و دارند وچون این شبکه های بیشتر تحت وب بودند آنها را در دسته بندی 3 نیز قرار می دهند مانند یک طیف رنگی که از 2 شروع می شود و به 3 بنا بر نوع محتوای ارائه ختم می شود.

سطح یک در اختیار تلویزیون و رسانه های بروشوری و کاتالوگی است که با آنها آشنا هستید.

اما پایین ترین سطح که سطح صفر یعنی بی ارزشترین است، از آن رسانه هایی مانند واتزآپ و وایبر و گویا در کشورشما تلگرام است. اینها تقریبن بی ارزشترین نوع رسانه هستند، رسانه های احساسی و خالی از محتوا و سرشار از دورغ و شایعه. آمار نشان می دهد 88 درصد اطلاعاتی که در آنها بین مخاطبان گردش دارد، نادرست، ناصحیح و بدون سرچشمه می باشد و در بهترین حالت منتشر کننده یک مطلب به یک تارنما نشانی و پیوند می دهد که مخاطب بتواند با تأیید اینکه بله فلان تارنما این رو گفته است نوشته گاه مضحک و خالی از بارعلمی را منتشر کند، حال اینکه در خود تارنماها نیز ما دسته بندی محتوایی داریم. این اپلیکیشن ها بیشتر برای اطلاع رسانی کوتاه و بقولی پیامک درست شده اند که حال ما می خواهیم درونشان اقیانوس دانش را به یکدیگر منتقل کنیم که کاری خطاست و به زودی این تب نیز خواهد خوابید. حال فکر کنم دلیل بله و خیر بنده را فهمیدید.

یقین داشته باشید به زودی جامعه حقیقت خواه به سمت استفاده از کتاب و درنهایت تارنماهای مفید پیش می رود و عمر این رسانه های بسیار کوتاه خواهد بود زیرا کاربرد اصلی آنها این نیست. گویی شما از یک موتورسیکلت انتظار حمل بارهای معدنی داشته باشی که خوب کاربردش این نیست.

 شما در یک کلام به تمام پرسش های بنده پاسخ دادید، فقط در انتها خود شما بهترین ابزار آموزشی را که بتواند کامل مطلبی را به مخاطب منتقل کند چه می دانید؟

من نخست کتاب، بعد فیلم و بعد تارنماهای خاص علمی.

از وقتتان سپاسگزارم.

بنده نیز همچنین.

تهیه کننده: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/677

افزودن دیدگاه جدید