اوروس (Urus) لامبورگینی شاسی بلند

شناسه محتوی: 
171214983
واحد اخبار جالب و خواندنی تارنمای ایران چهار راه:
اوروس از یک پیشرانه‌ی هشت سیلندر خورجینی توئین توربو با حجم ۴ لیتر استفاده می‌کند که توانایی تولید قدرت ۶۵۰ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر را دارد. در این خودرو در کنار جعبه‌دنده‌ هشت سرعته‌ خودکار زد اف آلمان به همراه مبدل گشتاور قرار گرفته است؛ با این‌حال مصرف سوخت این شاسی‌بلند پرقدرت از حدود ۱۰.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر تجاوز نمی‌کند.
 اوروس (Urus) لامبورگینی شاسی بلند - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

با کمک سیستم چهار چرخ محرک و سیستم فرمان‌پذیری محور عقب که جزو میراث مدل اونتادورS است، اوروس با استفاده از سیستم کنترل شروع حرکت و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت، می‌تواند طی مدت زمان ۳.۵۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. به‌نظر می‌رسد سیاست لامبورگینی ایتالیا از صاحب آلمانی اش فولکس واگن که صاحب شرکت آئودی هم هست ریشه گرفته است. چرا که این شاسی‌بلند ایتالیایی از پلتفرم MLB که در مدل‌هایی چون بنتلی بنتایگا،آئودی Q۷ و پورشه کاین استفاده شده است، بهره می‌برد.

اوروس با وزن ۲۱۵۴ کیلوگرم، یکی از سنگین‌ترین خودرو‌ها در کلاس خود است. بر اساس اطلاعات لامبورگینی، شاسی‌بلند این شرکت، بزرگ‌ترین ترمزهای دنیا و روتورهای سرامیک کربنی بزرگ ۱۷.۳ اینچی در اکسل جلو به همراه کالیپرهای ۱۰ پیستونی را در خود جای داده است. در این خودرو رینگ‌های ۲۱ اینچی به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند.

اولین نمونه‌های تولیدی از شاسی‌بلند اوروس که در کارخانه‌ی لامبورگینی واقع در بولونیا ایتالیا ساخته می‌شود، در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهند شد. قیمت پایه‌ این شاسی‌بلند حدود ۲۰۰ هزار دلار است؛ مدیران لامبورگینی قصد دارند سالانه ۳۵۰۰ دستگاه اوروس را روانه‌ بازارهای جهانی کنند. اوروس با پیشرانه‌ی توئین توربو تنها نسخه‌ موجود در هنگام عرضه خواهد بود که البته مدل پلاگین هیبرید آن، در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

برگردان: 
بهزاد نیرپور
سرچشمه خبر: 
World News
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/983

افزودن دیدگاه جدید